Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Wnętrza > Stylistyka wnętrz - o co zadbać?

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-03-2010, 15:00   #1
Wera_nika
Administrator

Domyślnie Zagospodaruj ściany
Wspaniałe wnętrze, wszystko wysprzątane na wysoki połysk, gładkie ściany niedawno malowane, niby idealnie, ale jednak czegoś brakuje... Na ścianach powinny zawisnąć dodatki.

By we wnętrzu zapanowała przyjemna atmosfera wystarczy biel ścian przełamać fotografiami. Uroku dodają szczególnie te czarno-białe. Umieszczone w antyramach będą wyglądały niezwykle delikatnie, całość natomiast dość imponująco. Nie musi to być okupione tym samym jakimiś znacznymi wydatkami, na które nie każdy może sobie pozwolić.

Oczywiście mogą pojawić się na nich także obrazy, chociaż związane jest to z większymi kosztami. Szczególnie jeśli w grę wchodzą znani artyści. Tymczasem zawsze można poprosić zaznajomionego o namalowanie czegoś na ścianie - jeśli mamy takie możliwości.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie ścian są także plakaty. Często wykorzystuje się ów chwyt we wnętrzach, których ściany już dawno nie były malowane. Wtenczas nawet plakaty wyglądają w pomieszczeniu bardzo korzystnie.

Jeśli stawiamy na minimalizm i nie chcemy wieszać nic na ścianach, ale za to lubimy czytać książki warto zainwestować w regały. One także zajmą część powierzchni ściany. Ponadto zawsze można zastosować chwyt wizualny by przełamać jednolitą barwę ścian - pomalować chociażby jedną na inny kolor.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-28-2012, 21:41   #2
Filipinka
Junior Member

Domyślnie
Zagospodarować ściany można na różne sposoby. Jednym z ciekawych pomysłów może być umieszczenie w salonie sprzętu do ćwiczeń, który wygląda jak zwykłe meble, a jest funkcjonalny na dwa sposoby, zdobi i może być wykorzystany praktycznie. Na przykład drabinka do ćwiczeń. Zdjęcie znalazłam na

Podoba mi się takie rozwiązanie, może fajnie wyglądać w minimalistycznych nowoczesnych pomieszczeniach. Taj jak na zdjęciu połączenie stali i betonu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SCALAA12.jpg (55.8 KB, 2 wyświetleń)
Filipinka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-26-2012, 16:15   #3
denicler
Member

Domyślnie
Na nudną ścianę polecam nakleić
. Teraz na rynku dostępnych jest ogromny wybór wzorów, a niektóre firmy proponują także wydruk fototapety z wzoru klienta - świetny pomysł, żeby ścianę ozdobić ulubionym zdjęciem.
denicler jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-12-2013, 16:06   #4
megan
Junior Member

Domyślnie
Można na różny sposób zapełnić ściany. Ja to zrobiłam przy pomocy plakatów metalowych. Unikatowy sposób, gdyż moi znajomi jeszcze nie mają. Są to plakaty na grubym metalu wykonane przez fachowców. Wzorów jest już sporo i ciągle przybywa. Na każdym plakacie jest podpis projektanta i hologram. Znalazłam je na
i mi się spodobały. Na ścianie też prezentują się rewelacyjnie.
megan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-17-2013, 07:48   #5
nietoperkowa
Member

Domyślnie
Mnie się bardzo podobają na ścianach kompilacje kilku różnych ramek ze zdjęciami, albo też puste ramy luster i obrazowe, puste ściany wyglądają jak jakieś takie niewykończone, smutne.
nietoperkowa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-26-2013, 11:08   #6
gabryska
Member

Domyślnie
Ciekawe te fototapety. Nie lubię pustych ścian, jednak naćkanych też nie;/ Trzeba znaleźć umiar. Mnie się bardzo podobają obrazy z architekturą, budynkami, miastem, coś tego typu, również obrazy typu zdjęcie, ale dobrze wykonane, fajne też są zdjęcia w ramkach na ścianie jednak wszystko musi być odpowiednio dobrane do pomieszczenia, w odpowiedniej ilości i kolorystyce
gabryska jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-26-2013, 15:13   #7
patryk.rucinski.strazak
Senior Member

Domyślnie
Tak szczerze mówiąc, to to co jest na ścianach powinno współgrać z resztą pomieszczenia szczególnie z meblami, bo chyba zgodzicie się ze mną, że kanapa w jakiś wzór niekoniecznie pasuje do tapety w kwiaty
patryk.rucinski.strazak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-27-2013, 15:17   #8
gabryska
Member

Domyślnie
Dokładnie tak jest, wszystko powinno współgrać, ale niestety nie zawsze tak jest;]
stare 06-30-2013, 14:57   #9
patryk.rucinski.strazak
Senior Member

Domyślnie
nie chę być złośliwy, ale u dużej części moich znajomych obserwuję takie misz masze
patryk.rucinski.strazak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2013, 21:00   #10
gabryska
Member

Domyślnie
Każdy ma do tego prawo, ale jednak miło się wchodzi do jakiegoś domu ładnie urządzonego;]
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum