Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Nieruchomości - dyskusje ogólnotematyczne > Zapytaj innych

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-05-2010, 13:37   #1
Wera_nika
Administrator

Domyślnie Zmiany w projekcie
Wiele osób zastanawia się czy można dokonać zmiany w projekcie domu lub mieszkania nie informując nikogo o tym fakcie. Cóż, sprawa wygląda następująco.

Jeśli w trakcie budowy domu lub mieszkania dokonamy istotnych zmian w projekcie (powierzchnia użytkowa będzie większa, wyburzymy lub dostawimy ścianki działowe itp.) musimy wystąpić do architekta do naniesienie poprawek, by rzeczywistość była zgodna z planem. W przeciwnym wypadku możemy mieć problemu w chwili odbioru budynku przez inspektora budowlanego, który z pewnością zmiany zauważy.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-18-2010, 13:36   #2
DarkMan
Guest

Domyślnie
No ja w sowim mieszkaniu nanosiłem poprawki na projekt, dobrze, że było jeszcze w takiej fazie budowy, że budowlańcy mi to od razu zrobili. Później musiałbym płacić dodatkowo.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05-19-2010, 13:39   #3
supergirl
Guest

Domyślnie
Ja też byłam zmuszona trochę poprawić projekt architekta, bo zaplanował na metrażu 56m2 aż 4 pokoje, czyli klitki. Wybiłam więc ścianę i stworzyłam większy salon połączony z kuchnią. Dzięki temu mam więcej przestrzeni. Każdy patrzy na to ze swojego punktu widzenia, mnie nie było potrzeba tyle pomieszczeń, bo mieszkam razem z chłopakiem, dzieci nie planujemy, a nawet gdyby to dwa pokoje i salon w zupełności wystarczą A zmiany wprowadzałam kiedy mieszkanko się budowało (rynek pierwotny), problemu nie było.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.