Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Wnętrza > Łazienka

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-28-2012, 23:03   #1
ecke1
Guest

Domyślnie Jak z renowacją wanny żeliwnej
Jak postąpić najlepiej, jeżeli nie chcę wyrzucać starą wannę, która jest zepsuta? Czy jest jakieś dobre rozwiązanie, aby zachować zasady ekologii i mieć prawie nową wannę? Czy ktoś skorzystał z oferty „Wannawwannie”?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-29-2012, 11:10   #2
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
Z oferty nie korzystałam, ale słyszałam o niej <o dziwo> wiele dobrego. Chociaż mnie do końca pomysł nie przekonuje. No chyba, że wanna, którą chce się zatrzymać jest piękna, posiada zrobienia itp. <stanowi dekoracje łazienki> Wtedy jak najbardziej.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-19-2012, 16:03   #3
LozkaWodne
Member

Domyślnie
Słyszałem o tym,natomiast osobiście nie praktykowałem rozwiązania "wanna w wannie",więc nie wiem jak to wygląda w praktyce. A czym do tej pory odnawiałaś wannę,jakich środków używałaś?
LozkaWodne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-30-2012, 23:04   #4
igi
Junior Member

Domyślnie
są różne metody ale ja wybrałam wannę w wannie, w wynajmowanym mieszkaniu nie chciałam inwestować w wymianę wanny i płytek na obudowie, więc stwierdziłam, że jakoś odnowię wannę, ale prawda jest taka, że dzięki wannie w wannie mam nową wannę akrylową, obudowa tylko stara zostaje i stara wanna jako stelaż, a nowa jest na nowo podłączona do odpływu, więc przy okazji poprawił się odbiór wody do kratki, ja jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania, mam juz od ponad roku i działa!
igi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2012, 09:43   #5
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
A powiedz jak tam to wyszło cenowo? I jak wygląda montaż takiej wanny w wannie?
stare 06-22-2012, 07:53   #6
igi
Junior Member

Domyślnie wanna w wannie cena
Cytat:
Napisał Wera_nika Zobacz post
A powiedz jak tam to wyszło cenowo? I jak wygląda montaż takiej wanny w wannie?
cena początkowo wydawała mi się wysoka, ale jak porównałam z innymi metodami renowacji wanien to wcale nie dużo a efekt i trwałość wydaje mi się najlepsza z wszystkich dostępnych metod. Cała usługa - 735 zł kosztowała, jak porównałam z ceną remontu i wymiany wanny to bez dwóch zdań tanio!
stare 06-22-2012, 10:30   #7
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
To rzeczywiście nie tak dużo. Myślałam, że koszt jest znacznie większy/wyższy. A jak wyglądał montaż takiej wanny w wannie? Po prostu ją włożyli i zasylikonowali czy coś jeszcze? Bo strasznie ciekawa jestem jak to przebiegało
stare 06-24-2012, 13:53   #8
igi
Junior Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał Wera_nika Zobacz post
To rzeczywiście nie tak dużo. Myślałam, że koszt jest znacznie większy/wyższy. A jak wyglądał montaż takiej wanny w wannie? Po prostu ją włożyli i zasylikonowali czy coś jeszcze? Bo strasznie ciekawa jestem jak to przebiegało
Pan przyjechał z wanną akrylową, miała dłuższe brzegi niż normalne wanny, zmierzył starą wannę, zaznaczył jak trzeba i gdzie dociąć tą nową, żeby pasowała do starej i dopasował je tak, że tam gdzie wanna wchodziła pod płytki w ścianę i prawie nie miała brzegu wszystko idealnie pasowało, potem chyba wymienił odpływ wanny, a potem była już szybka akcja wklejanie wanny- podobno trzeba to szybko zrobić bo pianka zasycha bardzo szybko, pan dał na starą wannę piankę taką niebiesko, włożył tą nową wannę, skręcił syfon i szybko nalał wody do pełna wanny tak żeby się wszystko równo przykleiło, potem wykończenie sylikonem i gotowe. Wodę w wannie musiałam zostawić na 10 godziny chyba, żeby wysechł sylikon wszędzie a potem już można było używać bez problemów.
stare 06-25-2012, 10:07   #9
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
Muszę przyznać, że świetna sprawa. Ja nie mam takiego problemu (bo mam prysznic), ale podpowiem znajomym, którzy mieszkają w bloku, bo chcieli wymieniać na nową, a tak to mniej zachodu będzie. Tym bardziej, że nie będą musieli inwestować w nowe kafle, tamtych co są pewnie by już nie dostali. Na pewien czas (do remontu łazienki) rozwiązanie idealne
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum