Wr鵵   forum, porady, projekty, pomys造 > Twoje cztery k徠y - dom, mieszkanie > Budowa domu > Instalacje

Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku Wygl康

stare 03-04-2010, 11:03   #1
Wera_nika
Administrator

Post闚: 995
Domy郵nie Ogrzewanie pod這gowe
Kt騜 nie chcia豚y mie w domu podgrzewanej pod這gi. Dotychczas by這 to rozwi您anie dla bogatych, bowiem wi捫e si z dodatkowymi kosztami - nie tylko samej instalacji, ale ju po - wy窺zymi rachunkami za pr康.

Czy w og鏊e warto inwestowa pieni康ze w podgrzewan pod這g? Je郵i zamiast paneli zdecydowali鄉y si na kafle to moja odpowied brzmi - zdecydowanie tak. Kafle niestety s do嗆 nieprzyjemne, bowiem zimne. St徙aj帷 po nich go陰 stop nie odnosi si mi貫go odczucia przytulno軼i, ciep豉.

Pod panelami nie jest ono konieczne, nie ma jednak瞠 ku temu 瘸dnych przeciwwskaza, cho wiele ludzi jest odmiennego zdania. Samo drewno jest materia貫m daj帷ym poczucie komfortu i ciep豉. Moda na drewno nadal trwa, ci庵le i nieustannie od kilkunastu ju lat. Wcze郾iej przejawia這 si to szczeg鏊nie w parkietach, dzi triumfy 鈍i璚 panele.

Elektryczne ogrzewanie pod這gowe mo瞠 by wykorzystywane jako g堯wny system grzewczy mieszkania czy domu, albo dodatkowy obok tradycyjnych grzejnik闚 na軼iennych. Co wi璚ej na rynku znale潭 mo積a r騜nego rodzaju systemy grzewcze dostosowane do danej powierzchni - w tym tak瞠 drewnianej.

Warto doda, 瞠 w dobie najnowocze郾iejszych technologii na rynku dost瘼ne s tak瞠 systemy sterowania temperatur, dzi瘯i czemu mo積a za pomoc jednego urz康zenia kontrolowa temperatur w ca造m domu.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 11-25-2010, 11:15   #2
Klamki-Drzwiowe
Guest

Post闚: n/a
Domy郵nie
Wg mnie ogrzewanie pod這gowe to bardzo dobry pomys,tym bardziej je瞠li mamy du膨 powierzchni do ogrzania. Wtedy zwyk貫 grzejniki mog nie wystarczy. M鎩 znajomy ma ogrzewanie pod這gowe i bardzo sobie chwali.

Ostatnio edytowane przez Klamki-Drzwiowe ; 11-25-2010 o 12:42
  Odpowied z Cytatem
stare 11-26-2010, 10:09   #3
Wera_nika
Administrator

Post闚: 995
Domy郵nie
A jak z op豉tami? My郵 瞠by zamontowa maty podgrzewaj帷e pod這g. Nie wiem ile to pr康u czerpie?!
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 07-02-2011, 00:35   #4
grubson
Guest

Domy郵nie
Moim zdaniem dobrze jest po陰czyc ogrzewanie pod這gowe z kolektorami s這necznymi: ekologicznie, ciep這 i taniej:
  Odpowied z Cytatem
stare 07-20-2011, 19:49   #5
GeoTherm
Guest

Domy郵nie
Lepszym rozwi您aniem ni ogrzewanie pod這gowe s maty kapilarne. S bardziej wydajne, ekologiczne i zdrowsze. Jest to wodne ogrzewanie p豉szczyznowe. Maty tak wi璚 mo積a zamontowa na pod這dze, na 軼ianach i suficie. Nadaj si one pod ka盥y rodzaj wyk豉dziny, pod這gi jak: kafelki, panele, parkiet. Nie ma problemu z drewnian pod這g. Jest ten spos鏏 zdrowszy ni ogrzewanie przez grzejniki konwekcyjne bo ciep這 oddawane jest przez promieniowanie, nie ma cyrkulacji powietrza, kurz si nie unosi po pokoju.
  Odpowied z Cytatem
stare 11-29-2011, 17:38   #6
sztumerka
Guest

Domy郵nie
Cytat:
Napisa Wera_nika Zobacz post
A jak z op豉tami? My郵 瞠by zamontowa maty podgrzewaj帷e pod這g. Nie wiem ile to pr康u czerpie?!
My郵, 瞠 to bardzo ci庵nie pr康. Zbankrutujesz na rachunkach.
  Odpowied z Cytatem
stare 12-07-2011, 21:35   #7
Renata704
Guest

Domy郵nie
poza tym forma ogrzewania wcale nie kladzie na lopatki
  Odpowied z Cytatem
stare 12-12-2011, 08:25   #8
sztumerka
Guest

Domy郵nie
nie wiem, nie spotka豉m si z tymi matami u nikogo, wi璚 na ile to wydajne 廝鏚這 ciep這 nie odpowiem, ale troch czyta豉m o tym i to taka elektryczna pod這g闚ka, wi璚 wniosek jest jasny. Dro篡zna.
  Odpowied z Cytatem
stare 12-13-2011, 12:16   #9
patryk.rucinski.strazak
Guest

Domy郵nie
Cytat:
Napisa sztumerka Zobacz post
nie wiem, nie spotka豉m si z tymi matami u nikogo, wi璚 na ile to wydajne 廝鏚這 ciep這 nie odpowiem, ale troch czyta豉m o tym i to taka elektryczna pod這g闚ka, wi璚 wniosek jest jasny. Dro篡zna.
to ja poczekam, az sobie ktos zainstaluje i po 10 latach opisze na forum swoje wrazenia hehheeheh
  Odpowied z Cytatem
stare 12-14-2011, 11:17   #10
Renata704
Guest

Domy郵nie
hehe tak, wtedy wyjda wszystkie niedogodnosci tego systemu
  Odpowied z Cytatem
Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Skocz do forum

Podobne w徠ki
Temat Autor w徠ku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Ogrzewanie Adrew Instalacje 33 08-22-2019 14:03
Pompy ciep豉 - ogrzewanie malti Instalacje 13 01-05-2018 12:40
Ogrzewanie zintegrowane mikus Instalacje 21 03-21-2012 16:10
Wysokie dop豉ty za ogrzewanie! Wera_nika Artyku造 serwisu Poldom.pl 0 01-04-2011 10:01
Ogrzewanie pod這gowe - zdj璚ia malti Reklama, opinia o firmach 1 08-28-2010 11:43

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.