Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Nieruchomości - dyskusje ogólnotematyczne > Zapytaj innych

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-27-2010, 14:14   #1
Wera_nika
Administrator

Domyślnie Jak wyczyścić fugi?
Nie mogę doczyścić fug w łazience. Próbowałam już chyba wszystkich dostępnych na rynku środków chemicznych, czyściłam je szczoteczką do zębów, tarłam i nic. Nadal zamiast przyjemnego jasnego koloru są takie jakieś szare, przybrudzone. Co może pomóc? Znaczcie jakiś skuteczny sposób?
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-29-2010, 21:14   #2
pipi
Guest

Domyślnie
Cytat:
Napisał Wera_nika Zobacz post
Co może pomóc? Znaczcie jakiś skuteczny sposób?
Ważne aby nie używać do tego twardych szczotek , szorstkich gąbek bo zamiast wyczyścić - zniszczą powierzchnię, najlepiej robić to miękkimi szczoteczkami do zębów dla dzieci albo szczoteczkami do paznokci .

A czym można wyczyścić fugi – z domowych sposobów ? Na przykład :

Pastą do zębów – ale bez żadnych dodatków , zwykłą białą

Sokiem z cytryny – ma działanie wybielające , można namoczyć w nim miękką szmatkę i nanieść na te miejsca , odczekać chwilkę (kilka minut ) , potem potrzeć miękką szczoteczką i spłukać

Płynem do naczyń – np. : Ludwikiem czy Purem, szorujemy miękką gąbką a potem spłukujemy

Octem – w proporcji 1: 2 z wodą , szorujemy fugi gąbką namoczoną w tym roztworze albo nanosimy sam ocet na te miejsca na kilka minut po czym czyścimy i spłukujemy . Ten sposób jednak pozostawia niemiły czas po sobie na dość długo,,,

Proszkiem do pieczenia … - nanosimy go wilgotną gąbką i pozostawiamy na 15- 20 minut , następnie pocieramy szczoteczką i zmywamy ..

ze środków do czyszczenia np.

HG Czyste fugi

Płyn do czyszczenia fug

a jak nie pomoże to, chyba już tylko trzeba będzie zastąpić stare fugi nowymi,,,
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04-30-2010, 09:14   #3
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
Próbowałam pasty do zębów i cytryny. Bez rezultatów. Dziś zobaczę czy ocet albo proszek do pieczenia zadziałają. Jak nie to będę zmuszona skorzystać z Twojej ostatniej rady i zastąpić stare nowymi. Ale nie wiem czy to ma większy sens, bo przecież też będą tak się brudziły
stare 05-10-2010, 13:24   #4
Panda
Guest

Domyślnie
I jak poszlo czyszczenie? Moja zona w naszym tymczasowo wynajmowanym mieszkanku czyscila fugi proszkiem do pieczenia i efekt byl znakomity.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-2010, 13:58   #5
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
Ocet nie do końca się sprawdził. Do tego ten zapach! Utrzymywał się w mieszkaniu chyba z 3 dni mimo, że wietrzyłam! Z proszkiem do pieczenia poszło lepiej Z wypróbowanych sposobów najlepszy, chociaż nie jest to do końca to o czym myślałam Fugi są jaśniejsze, ale i tak nie są takie superczyste jak być powinny.
stare 05-19-2010, 13:36   #6
supergirl
Guest

Domyślnie
Ja tam czyszczę fugi w łazience przy pomocy szczoteczki do zębów i sody oczyszczonej. Następnym razem spróbuję proszkiem do pieczenia, wcześniej o tym nie słyszałam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-16-2011, 21:50   #7
Majster
Guest

Domyślnie
W moim przypadku sprawdza się bardzo dobrze stosowanie pasty do zębów. Tak, tak nie śmiejcie się. Zasada jest bardzo prosta. Szorujemy fugi tak jak zęby szczoteczką a po wszystkim zmywamy je wodą. Pamiętajcie, że musi to być zwykła pasta bez żadnych dodatków np. w postaci granulek.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:22.