Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Wnętrza > Ciekawe aranżacje wnętrz - dyskusja

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-11-2011, 12:24   #1
margo
Junior Member

Domyślnie Pokój stylizowany Nowym Jorkiem
Bardzo lubię to miasto i chciałabym urządzić sobie pokój w stylu Nowego Jorku. Nie chodzi mi tylko o powieszenie plakatu z panoramom tego miasta. Może macie jakieś fajne pomysły. Z góry dziękuję.
margo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-14-2011, 16:52   #2
Atlantic Polska
Member

Domyślnie
Pomieszczenie stylizowane Nowym Jorkiem powinno mieć ścianę z cegieł, reszce ścian powinnaś pomalować na szaro lub kawa z mlekiem. Do tego jakiś metalowy akcent, np. metalowa donica, lub doniczki coś na kształt puszek w których zasadzisz zieloną trawę, postawione na parapecie czy stoliku. Ściany ozdób czarno-białymi zdjęciami z Nowym Jorkiem, ale nie koniecznie muszą to być najbardziej znane budynki czy miejsca kojarzone z Nowym Jorkiem, żeby było ciekawiej. Jeśli nie byłaś w Nowym Jorku i nie masz własnych, możesz poszperać w internecie. Podłogę najlepiej zrób sobie z drewnianych ciemniejszych desek. Meble ciemny brąz. Przydałby się jeszcze akcent charakterystyczny dla Nowego Jorku np. figurka ze Statuom Wolności, najlepsza byłaby taka w szklanej kuli.
Atlantic Polska jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-21-2011, 19:57   #3
margo
Junior Member

Domyślnie
Duże dzięki Atlantic Polska za pomysły. Na pewno się do nich zastosuję. Mam jeszcze do Ciebie pytanie, jakie najlepiej wybrać zdjęcia, czy muszą być wszystkie czarno-białe.
Z góry dziękuję
stare 02-27-2011, 12:31   #4
Atlantic Polska
Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał margo Zobacz post
Duże dzięki Atlantic Polska za pomysły. Na pewno się do nich zastosuję. Mam jeszcze do Ciebie pytanie, jakie najlepiej wybrać zdjęcia, czy muszą być wszystkie czarno-białe.
Z góry dziękuję
Mogą to też być zdjęcia w sepii, też fajnie wyglądają, będą pasowały do ściany z cegły. Fajnym pomysłem są też czarno-białe zdjęcia z jednym kolorowym elementem np. z żółtą taksówką tak charakterystyczną dla New Yorku. Co do widoków i miejsc jakie mają przedstawiać zdjęcia to oprócz tych bardziej znanych jak np. Empire State Building, Flatiron Building, mogą to być różne zdjęcia nie koniecznie budynków z różnych dzielnic miasta.
Atlantic Polska jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-28-2011, 09:59   #5
Wera_nika
Administrator

Domyślnie
Zgadzam się w zupełności z przedmówcą - zdjęcia nie muszą być czarno-białe, ale do mnie taka kolorystyka tez najbardziej przemawia. Sepia również wygląda ciekawie. A ten jeden element kolorystyczny - po prostu bajka, chociaż akurat żółta taksówka to dość oklepany pomysł.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-14-2011, 14:16   #6
margo
Junior Member

Domyślnie
Cytat:
Napisał Atlantic Polska Zobacz post
Mogą to też być zdjęcia w sepii, też fajnie wyglądają, będą pasowały do ściany z cegły. Fajnym pomysłem są też czarno-białe zdjęcia z jednym kolorowym elementem np. z żółtą taksówką tak charakterystyczną dla New Yorku. Co do widoków i miejsc jakie mają przedstawiać zdjęcia to oprócz tych bardziej znanych jak np. Empire State Building, Flatiron Building, mogą to być różne zdjęcia nie koniecznie budynków z różnych dzielnic miasta.
Dziękuję bardzo za fajne pomysły:
stare 03-16-2011, 11:49   #7
Nika
Member

Domyślnie
ja ostatnio na blogu znalazłam ciekawe rozwiązanie na szafę lub zabudowę, na drzwiach fototapeta:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Nowy Jork.jpg (8.7 KB, 1 wyświetleń)
Nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-2013, 08:38   #8
Eizzy
Member

Domyślnie
Fototapeta na jednej ścianie z pewnością da niesamowity efekt. A zdjęcie może być nawet ruchliwej ulicy z centrum - może wyjść całkiem fajnie.
Pozdrawiam i mam nadzieje, że wrzucisz zdjęcie pokoju jak już się urządzisz : >
Eizzy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-16-2013, 09:28   #9
dompol
Junior Member

Domyślnie

na pewno zrobi świetny klimat nowojorski.
dompol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2013, 11:49   #10
Warez
Member

Domyślnie
Również uważam, że warto zacząć od fototapety w takim stylu. Zobacz
, gdzie znajdziesz naprawdę dobry wybór fototapet z zdjęciami Nowego Yorku.
Warez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum