Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Nieruchomości - dyskusje ogólnotematyczne > Zapytaj innych

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-25-2011, 11:29   #1
Wera_nika
Administrator

Domyślnie Wykładzina - z długim włosem?
Wybór wykładziny to dość poważna sprawa. Nie tylko dlatego, ze ceny potrafią być zabójcze, ale również z uwagi na fakt, że trzeba ją będzie długi czas użytkować. Wykładzina ma bowiem służyć przez lata. Dlatego naprawdę warto zastanowić się nad tym jaka będzie najlepsza w użytkowaniu.

Czy wykładzina z długim włosem to dobry pomysł? Bowiem niezaprzeczalnie wygląda dobrze, a nawet więcej - pięknie. Jednakże sam wygląd to przecież nie wszystko. Czy w takich długich włosach nie kryje się mnóstwo zarazków, bakterii? Czy odkurzanie jej raz w tygodniu zapobiegnie ich powstawaniu, rozprzestrzenianiu się? Jaką wykładzinę Wy macie w swoich mieszkaniach?
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-23-2012, 17:28   #2
LozkaWodne
Guest

Domyślnie
Uwielbiam wykładziny z długim włosem. Mam takie w dwóch pokojach. Jednak trzeba przyznać, że lepiej wybierać ciemniejsze kolory. Nie brudzą się tak, a wypranie takiego białego dywanu to nie lada problem. No i trzeba pamiętać, że o takie wykładziny trzeba dbać, bo z czasem zaczną sprawiać wrażenie "wydeptanych".
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-2012, 22:27   #3
konczi
Guest

Domyślnie
Spodziewałbym się, że czyszczenie takiego włosa to problem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-21-2012, 13:42   #4
goodeye
Guest

Domyślnie
Całkowicie zgadzam się przedmówcami, jeżeli wykładzina z długim to tylko ciemne kolory ponieważ na jasnych robią się wydeptane ślady w miejscach najbardziej użytkowanych a doczyszczenie tego typy wykładziny jest praktycznie niemożliwe ze względu na swoją budowę. Ostatnio zatrudniłem firmę sprzątającą mającą w swoich usługach
. Wywiązali się ze zlecenia natomiast tak jak pan zaznaczył już na początku doczyszczenie zadeptanych miejsc na jasnej wykładzinie tego typu jest nie do usunięcia.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09-25-2012, 11:43   #5
joanna12
Guest

Domyślnie
U nas w firmie jest też wykłądzina z długim włosiem ale jasnym i właśnie widać takie wydeptane ślady
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07-29-2019, 13:48   #6
pieknyolek
Guest

Domyślnie
Zapraszam na stronę
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06-17-2020, 18:25   #7
karolina.dubiel95
Junior Member

Domyślnie
ja bym wzięła z krótkim
karolina.dubiel95 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-13-2020, 13:44   #8
Dominika1988
Junior Member

Domyślnie
Bardzo podobają mi się wykładziny jednak przy mojej alergii to wykluczone
Dominika1988 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-2020, 12:49   #9
RozowaRoza69
Junior Member

Domyślnie
Musisz pamiętać, że dywan shaggy bardzo ciężko się pierze. Praktycznie trzeba go oddawać do pralni, bo jeżeli będziemy go prali na własną rękę, bez specjalnego odkurzacza może zapleśnieć
RozowaRoza69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum