Wr鵵   forum, porady, projekty, pomys造 > Twoje cztery k徠y - dom, mieszkanie > Budowa domu > Okna, drzwi

Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku Wygl康

stare 03-17-2010, 10:48   #1
Wera_nika
Administrator

Post闚: 995
Domy郵nie Modne okna
Moda jak si okazuje panuje wsz璠zie, nie tylko w ubraniach. Dotar豉 do domu, a co wa積iejsze do okien! Co jest trendy w 2010 roku? Przede wszystkim kolor!

Zaczaruj sw鎩 dom - nadaj oknom barw. Wcale nie musz by ju bia貫, albo imitowa drewno. Teraz mog by 鄴速e niczym s這鎍e, b喚kitne jak niebo. Powinny przyci庵a wzrok, jednocze郾ie doskonale dopasowa si do stylu, architektury domu (tradycyjny, nowoczesny). Na jak wielk ekstrawagancj sobie pozwolimy - to ju zale篡 tylko i wy陰cznie od nas samych. Warto wiedzie, 瞠 okno od strony wewn皻rznej mo瞠 mie barw inn ni od zewn皻rznej - tym samym kolory mo瞠my wybra r騜ne, tak by pasowa造 do wn皻rza z jednej strony, jak i elewacji domu- z drugiej.

W 2010 roku stawiamy ponadto na ekologi. Je郵i ju decydujemy si na budow domu, kt鏎y przecie b璠zie nasz oaz spokoju przez najbli窺ze lata (takie chyba jest za這瞠nie) warto pomy郵e te o kosztach zwi您anych z jego eksploatacj. A jak wiadomo powszechnie przez okna mo瞠 ucieka nawet do 30 % ca貫go ciep豉. St康 warto pomy郵e o energooszcz璠nych oknach, kt鏎e coraz wi璚ej firm ma w swojej ofercie.

Modne b璠 tak瞠 nietypowe, oryginalne kszta速y okien. Coraz cz窷ciej decydujemy si na nowoczesne rozwi您ania, co za tym idzie wa積y jest wygl康 naszego domu, kt鏎y musi spe軟ia tak瞠 funkcj dekoracyjn (nie tylko funkcjonaln). Czyli po prostu by 豉dny, tudzie nam si podoba. Okna o nietypowych kszta速ach (robione na zam闚ienie klienta) nadaj charakteru budynkowi.

Ponadto nadal na salonach kr鏊uj du瞠 okna, dzi瘯i kt鏎ym do wn皻rza dociera bardzo du穎 鈍iat豉. Efektowne przeszklenia ciesz si ogromn popularno軼i od kilku lat i nic nie wskazuje na to, 瞠 sytuacja w najbli窺zym czasie ulegnie zmianie - bo i po co, skoro nie tylko wygl康aj niezwykle okazale, ale i spe軟iaj swoj funkcj do鈍ietlenia pomieszczenia idealnie?!
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 04-17-2010, 13:42   #2
TKM
Guest

Post闚: n/a
Domy郵nie
Wszystko si zgadza,tylko musimy odpowiedzie sobie na pytanie,czy te modne okna naprawd b璠a solidne?? Czasem warto ust徙i na rzecz funkcjonalno軼i i dobrego wykonania.
  Odpowied z Cytatem
stare 04-19-2010, 08:38   #3
Wera_nika
Administrator

Domy郵nie
Nie przesadzajmy - modne, nie oznacza od razu ma這 solidne, 幢e wykonane itp.
stare 06-16-2011, 22:34   #4
Majster
Guest

Domy郵nie
Cytat:
Napisa Wera_nika Zobacz post
Nie przesadzajmy - modne, nie oznacza od razu ma這 solidne, 幢e wykonane itp.
Dok豉dnie, 瞠 tak. Zw豉szcza, 瞠 technika jest rozwini皻a ju na tak wysokim poziomie, 瞠 wi瘯szo嗆 okien jest na zbli穎nym poziomie je郵i chodzi o trwa這嗆. No chyba, 瞠 kupujemy okna za grosze (s trwa貫 jak papier), to wtedy nie mamy co liczy na trwa這嗆. U mnie s okna tradycyjne, jednak瞠 nie mam zastosowanych standardowych wymiar闚 tak jak w wi瘯szo軼i dom闚. W zamian za to zamontowane s okna wielko軼i 1,5 rozmiaru przeci皻nego okna z bloku. Wygl康a do嗆 ciekawie, chocia 瘸逝j, 瞠 s bia貫 a nie np. br您owe. Chyba by bardziej pasowa造.
  Odpowied z Cytatem
stare 03-07-2012, 10:39   #5
Wera_nika
Administrator

Domy郵nie
Okna zawsze mo積a zmieni Chocia chyba w bloku to jest ma這 op豉calne. Mo瞠 pomy郵isz o innych, br您owych ju w domku
stare 07-13-2012, 15:14   #6
Olaf
Guest

Domy郵nie
Ja mam okna firmy Sapor i jestem z nich bardzo zadowolony. S i funkcjonalne i dobrze wygl康aj. Wybrali鄉y takie jakie 穎na chcia豉, w ko鎍u to ona b璠zie je my豉.
  Odpowied z Cytatem
stare 11-23-2013, 12:40   #7
polana
Guest

Domy郵nie
Zawsze podoba造 mi si okna z wieloma szprosami czy jak to si tam nazywa.
I koniecznie br您owy kolor
  Odpowied z Cytatem
stare 11-24-2013, 15:20   #8
Ira
Guest

Domy郵nie
A szprosy to jakie ozdoby?
  Odpowied z Cytatem
stare 01-05-2018, 12:11   #9
Edwardi99
Guest

Domy郵nie
No wyb鏎 na rynku jest coraz wi瘯szy
  Odpowied z Cytatem
stare 01-07-2018, 21:00   #10
W豉dys豉wMirke
Guest

Domy郵nie
Wcze郾iej warto okre郵i bud瞠t jaki mo瞠my wyda na okna, dzi瘯i temu od razu zmniejszymy zakres poszukiwa i du穎 豉twiej b璠zie si nam w tym odnale潭. Jednak ja postanowi貫m skorzysta z us逝g firmy Anex Okna w Warszawie, gdzie pomogli mi przy wyborze zestawu okiennego, wszystko wsp鏊nie przeliczyli鄉y z wykonaniem pomiar闚. Ostatecznie kupili鄉y okna PCV Brugmann z aprobatami technicznymi ITB i dobrymi warunkami gwarancyjnymi. W terminie wykonali r闚nie monta i po tym czasie czyli 6 miesi帷ach nic z貫go si nie dzieje (oby tak przez wiele lat zosta這)
  Odpowied z Cytatem
Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Skocz do forum

Podobne w徠ki
Temat Autor w徠ku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Karnisze- czy nadal modne? Wera_nika Zapytaj innych 12 06-17-2020 18:25
騜ko - wygodne czy modne? Wera_nika Sypialnia 32 08-20-2019 11:22
Kolory modne w 2012 roku Wera_nika Zapytaj innych 4 04-02-2012 10:23
Modne kolory w mieszkaniu Wera_nika Zapytaj innych 1 05-31-2011 16:03
Modne kolory we wn皻rzach - WIOSNA 2010 Wera_nika Dowiedz si 0 04-21-2010 13:52

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:32.