forum, porady, projekty, pomysły

forum, porady, projekty, pomysły (https://poldomy.pl/index.php)
-   Jadalnia (https://poldomy.pl/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Praktyczny stół do jadalni (https://poldomy.pl/showthread.php?t=223)

Wera_nika 03-08-2010 15:20

Praktyczny stół do jadalni

Czy 'praktyczny' znaczy mało dekoracyjny, brzydki? 'Praktyczny' zakłada funkcjonalność stołu - najważniejszego mebla w jadalni.

Stół musi uwzględniać potrzeby domowników, wpasować się idealnie w otoczenie, a nawet tworzyć atmosferę. Aspekt wizualny zależy od gustu, jednakże każdy stół powinien uwzględniać potrzeby osoby spożywającej posiłek - być wygodny. Zakłada się tym samym, że powinna mieć ona do dyspozycji obszar 60 centymetrów z długości stołu i 30-40 centymetrów z jego szerokości.

Ponadto kiedy już będziemy ustawiać nasz stół w jadalni, musimy pamiętać, żeby był w dostatecznej odległości od ścian i mebli. Musimy móc swobodnie odsunąć od niego krzesło wstając.

Jeżeli nasza jadalnia nie jest pokaźnych rozmiarów może warto pokusić się o stół rozkładany. Niepotrzebny nie będzie zajmował wiele miejsca, a w razie obiadu, kolacji na więcej osób zawsze można powiększyć jego wielkość.

W nowoczesnych wnętrzach szczególnie często spotyka się stoły szklane. Ale zarówno materiał z jakiego jest on wykonany, jak i kształt zależą tylko i wyłącznie od gustu klienta-domownika.

patryk.rucinski.strazak 06-03-2013 15:49

Cytat:

Napisał Wera_nika (Post 393)
Czy 'praktyczny' znaczy mało dekoracyjny, brzydki? 'Praktyczny' zakłada funkcjonalność stołu - najważniejszego mebla w jadalni.

Stół musi uwzględniać potrzeby domowników, wpasować się idealnie w otoczenie, a nawet tworzyć atmosferę. Aspekt wizualny zależy od gustu, jednakże każdy stół powinien uwzględniać potrzeby osoby spożywającej posiłek - być wygodny. Zakłada się tym samym, że powinna mieć ona do dyspozycji obszar 60 centymetrów z długości stołu i 30-40 centymetrów z jego szerokości.

Ponadto kiedy już będziemy ustawiać nasz stół w jadalni, musimy pamiętać, żeby był w dostatecznej odległości od ścian i mebli. Musimy móc swobodnie odsunąć od niego krzesło wstając.

Jeżeli nasza jadalnia nie jest pokaźnych rozmiarów może warto pokusić się o stół rozkładany. Niepotrzebny nie będzie zajmował wiele miejsca, a w razie obiadu, kolacji na więcej osób zawsze można powiększyć jego wielkość.

W nowoczesnych wnętrzach szczególnie często spotyka się stoły szklane. Ale zarówno materiał z jakiego jest on wykonany, jak i kształt zależą tylko i wyłącznie od gustu klienta-domownika.

Weronika dobrze prawisz, ilu ludzi tyle gustów, a przy wyborzez stołu, szczególnie do jadalni najważniejsza chyba nawet jest funkcjonalność. Co innego ze stolikiem do salonu, tam musi być przede wszystkim ładny i pasować do wnętrza

gabryska 06-04-2013 09:12

stół do jadalni też musi pasować wizualnie, jednak jest wiele czynników które powinien spełniać-zgadzam się z wyżej napisaną wypowiedzią, stół musi spełniać nasze oczekiwania, musi być wygodny w spożywaniu posiłków jak również musi mieć przestrzeń dookoła

patryk.rucinski.strazak 06-07-2013 14:36

To jest mój faworyt do jadalni: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gabryska 06-08-2013 19:27

no spoko, tylko dla mnie ten ciemniejszy kolor

patryk.rucinski.strazak 06-10-2013 19:16

Kolor to już bardzo kwestia gustu :) Na szczęście są do wyboru, przynajmniej w bydgoskich meblach

gabryska 06-11-2013 18:54

no to jest duży plus, że można wybrać kolor, bardzo istotne

patryk.rucinski.strazak 06-11-2013 21:08

W ogóle podoba mi się polityka firmy i podejście do klienta, może nie mam doświadczenia ze wszystkimi producentami mebli w Polsce, ale bydgoskie meble są u mnie na plus z pozytywnym zaskoczeniem. Teraz Polska, jak to mówią:)

gabryska 06-16-2013 19:00

ja też stawiam na polskie meble;]

majkel 06-18-2013 15:31

Ale taki stół do jadalni? Chyba jest trochę niski... No i mały, czteroosobowa rodzina raczej wspólnie obiadu na nim nie zje...

Jestem zdecydowanym zwolennikiem funkcjonalności mebli, a zwłaszcza stołu, w jadalni. Pewnie, że powinien pasować do reszty, ale będzie on jednak służył do jedzenia, a nie oglądania. Co innego w salonie, tam to jest bardziej jako ozdoba...

patryk.rucinski.strazak 07-03-2013 15:35

majkel dobrze prawisz, stół z mojego linku nie jest za niski, ale jak coś bydgoskie meble raczej nie zrobią Ci problemu jak będziesz chciał taki sam tylko z wyższymi nogami :)

gabryska 07-04-2013 18:30

Najważniejsze żeby meble były 'pod nas' czyli dopasowane do nich, praktyczne, mocne

wicia 07-16-2013 12:25

Może jestem trochę staroświecka, ale dla mnie stół w jadalni to miejsce spotkania całej rodziny. Stół więc musi być funkcjonalny, ale i elegancki. Duży wybór ma firma Forte [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Z tej firmy zakupiliśmy już meble do sypialni i jesteśmy bardzo zadowoleni. Podoba nam się styl tych mebli - my wybraliśmy system Indigo i w przyszłości będziemy urządzać jadalnie w podobnym stylu.

Marzena 07-17-2013 12:02

Dla mnie liczyłoby się, by stół dało się rozłożyć/powiększyć, bo często gościmy więcej osób, np. koło 12, a na codzień nie ma potrzeby, by stał rozstawiony taki wielki stół.

Izza 07-21-2013 18:36

My mamy okrągły, rozkładany.

PawełMax 07-22-2013 15:02

A jak uważacie, jaki stół jest wygodniejszy przy wiekszej (10+) liczbie gości, okrągły czy prostokątny? Jaki łatwiej nakryć czy ustawić przy nim krzesła?

wmojso 10-27-2013 00:20

Moim zdaniem okragły jest bardziej wygodny, bo mozna wszedzie usiasc a przy prostokatnym nikt nie chce siedziec na rogu itd... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] cos takiego by zdalo egzamin.

patryk.rucinski.strazak 10-28-2013 16:26

też uważam, że to już od Ciebie zależy i od Twojego gustu, łatwiej nakrywa się prostokątny, ale wcale nie jest tak, że jest tam więcej miejsca niż w okrągłym, ładny ten stół z linku wmojso, orientujesz się w cenie bydgoskich?

wmojso 10-28-2013 22:41

Podobny stół znalazłem na allegro i kosztował cos około 2 tys. Ale znalazlem uzywane rowniez zestaw stoł i 4 krzesła za 1,100zł. Na zdjeciach wygladał super.

patryk.rucinski.strazak 11-23-2013 20:05

no tak, trafić używane bydgoskie w dobrym stanie to niezły fart, muszę częściej przeglądać ogłoszenia

wmojso 11-24-2013 02:33

Czasem zdarzają sie wyjątkowe okazje i nie ma nad czym sie zastanawiac. Tylko kazdy sie budzi wtedy gdy juz musi wymienic bo jest podejscie "jeszcze jakos wyglada wiec po co nowe".

patryk.rucinski.strazak 12-12-2013 15:08

heheh ale to chyba zdarza się każdemu, no niestety, czasem wymieniamy meble, bo zwyczajnie musimy, a wtedy takie zakupy na szybko nie zawsze są trafione

wmojso 12-26-2013 22:55

Ja mam tak ze zawsze jak jestem w jakims sklepie z meblami nawet po jakas drobnostke to poogladam meble i mam na uwadze gdzie i co moge znalezc.

patryk.rucinski.strazak 12-27-2013 12:34

ja tak samo, bardzo dużo się rozglądam żeby nie przepłacać przede wszystkim, u mnie zakup mebli nigdy nie był spontaniczny

Aneta1980 05-15-2017 11:15

Wydaje mi się, że najlepiej zwrócić uwagę na stół, który może zmienić swoje rozmiary w zależności od potrzeb i okazji. Zaoszczędzi to sporo przestrzeni, a wiem, że z 12-osobowego stołu nie korzysta się codziennie. Do tego jakieś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i całość wygląda naprawdę fajnie :)

lenka38 11-07-2018 14:05

Oczywiście, że tak. Nasz niedawno zakupiony na mebledoktor24.pl zestaw monaco jest tego najlepszym przykładem. Ładny duży stół z krzesłami, a do tego świetna ławka. Naprawdę genialne rozwiązanie, a do tego jak na lite drewno to cena wcale niebyła jakaś wysoka.

agag221 08-20-2020 12:22

Wybór stołu do jadalni w dużej mierze zależy od wielkości tego pomieszczenia. Jeśli nie dysponujesz zbyt dużą jadalnią, wybierz stół prostokątny zamiast okrągłego. Więcej o zaletach takich modeli, przeczytasz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Z kolei stół okrągły czy owalny sprawdzi się, gdy masz w domu małe dzieci.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:09.

©2000 - 2021