forum, porady, projekty, pomysły

forum, porady, projekty, pomysły (https://poldomy.pl/index.php)
-   Kuchnia (https://poldomy.pl/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Białe meble w kuchni (https://poldomy.pl/showthread.php?t=261)

Wera_nika 03-19-2010 10:21

Białe meble w kuchni

Biały kolor wraca ostatnio do łask. Widać to szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie zapanowała moda na białe samochody. Jednakże barwa ta z powodzeniem radzi sobie także w przemyśle meblowym. Wkradła się do wnętrz i króluje nie tylko na salonach,a le i w kuchni.

Dlaczego warto wybrać białe meble kuchenne? Nie warto sugerować się samą modą, bowiem to co dziś jest trendy, nie będzie już za kilka miesięcy. Meble w kuchni muszą się nam przede wszystkim podobać. Nie ma co patrzeć na innych. Kolor powinien być jak najbardziej uniwersalny - stąd biały jest dobrym pomysłem. Dlaczego tak uważam? Cóż, zapewne za kilka lat (2-3) będziemy chcieli przemalować pokój, czy kuchnię, jeśli jesteśmy zwolennikami oddzielnych pomieszczeń. Co wtedy? Dziś dopieraliśmy szafki i kolor kuchni razem, a zza dwa lata przecież nie będziemy znów wbijać się w koszta, zmieniać dobrych mebli kuchennych na coś innego, tylko dlatego, że kolory nam się opatrzyły- nieprawdaż?

Stąd najlepiej wybrać kolor mebli kuchennych, który będzie pasował do większości wnętrz, nawet jeśli zmienimy kolor ścian w kuchni. Biały zdecydowanie do takich kolorów się zalicza. Równie dobrym rozwiązaniem jest drewno (przy czym należy pamiętać o odcieniach).

Warto dodać, że równie dobrze w bieli prezentują się nowoczesne meble kuchenne jak i tradycyjne. Biel nie utraci na aktualności przez kilkanaście najbliższych lat. Co więcej białe meble optycznie powiększą nam kuchnię, co jest szczególnie ważne przy niewielkich rozmiarach pomieszczenia. Ponadto biel mebli kuchennych doskonale wpasuje się w każde wnętrze- bowiem sam kolor dobrze harmonizuje z innymi barwami - warto o tym pomyśleć, wziąć pod uwagę zanim dokonamy wyboru mebli kuchennych.

ciri 03-23-2010 13:23

Ja nie jestem przekonana co do białych mebli. Mam takie w swojej kuchni i powiem, ze faltalnie teraz wyglądają. Pomimo tego że często je czyszczę, pożółkły. Poza tym widać na nich wszystkie zabrudzenia. A może powinnam jakoś specjalnie o nie dbac?

Wera_nika 03-23-2010 13:41

Pożółkły? Jeśli nadal masz na nie gwarancję to szybko z niej skorzystaj. Białe meble kuchenne muszą pozostać białe - jest to warunek konieczny! Nie ma jakiś specjalnych wytycznych, w jaki sposób zadbać akurat o białe meble. Niestety na większości nowych mebli, które są teraz niezwykle trendy widać zabrudzenia, odciski palców, bowiem są one lakierowane, błyszczą się. Coś za coś - chcesz mieć modne meble, które pięknie wyglądają, podążać za modą, to musisz liczyć się z niedogodnościami. Mam nadzieję, że warto?

modnestol 06-13-2019 13:21

Białe meble są chyba teraz najbardziej popularne. Niestety zwykły klient nie wie na co zwrócić uwagę. W wielu domach stoją białe kuchnie na wysoki połysk które maja np skórkę pomarańczy która jest ewektem złego suszenia frontów lub żółkną co jest z kolei efektem za małej ilości warstw lakieru.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tymonek 06-25-2019 14:32

Kolor to kwestia gustu a z gustami się nie dyskutuje. Dla mnie pierwszorzędne znaczenie ma funkcjonalność mebli. Mam kuchnię na wymiar którą robiła firma Wiór Płyt z Wyszkowa. Kuchnia jest wybitnie nieustawna więc nie było innej rady ale nie żałuję.

frotka 07-12-2019 09:22

Cytat:

Napisał tymonek (Post 7505)
Kolor to kwestia gustu a z gustami się nie dyskutuje.

Zgadza się...mnie podoba się biel...dodaje ona świeżości pomieszczeniu.

Sonia1996 07-29-2019 14:36

moim zdaniem biel jest ok, ale takie meble też będą się szybko brudzić o czym trzeba pamiętać

doria 07-31-2019 11:33

moim zdaniem to słaby pomysł, meble będą się bardzo brudzić

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:49.

©2000 - 2019