forum, porady, projekty, pomysły

forum, porady, projekty, pomysły (https://poldomy.pl/index.php)
-   Sypialnia (https://poldomy.pl/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Toaletka w sypialni (https://poldomy.pl/showthread.php?t=313)

Wera_nika 04-08-2010 09:52

Toaletka w sypialni

Toaletka była niegdyś niezbędnym meblem każdej sypialni, dziś - w nowoczesnych wnętrzach- nie ma na nią miejsca. Chociaż coraz częściej z uwagi na potrzeby użytkowników architekci wnętrz decydują się na włączanie ich ponownie do przestrzeni sypialni. Nabierają nowych kształtów, są mniej tradycyjne, bardziej oryginalne.

Toaletka pełni bowiem wiele funkcji - przede wszystkim jest to mebel, przy którym panie mogą wykonać makijaż. Ponadto z uwagi na fakt, że ma zazwyczaj szuflady można w niej przechowywać kosmetyki do makijażu (nie poleca się trzymania ich w łazience, gdzie jest przecież bardzo wilgotno). Dodatkowo znajdzie się tam miejsce też na biżuterię.

Szczególnie młode damy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem (czytaj nastolatki) lubią mieć ów mebel w pokoju.

Przy wyborze toaletki trzeba kierować się nie tylko jej wyglądem, ale i opisaną wyżej funkcjonalnością (duże lustro, szuflady na drobiazgi). Powinna ona dodatkowo posiadać krzesło, miejsce do siedzenia (najlepiej by miała je w komplecie, żeby nie odróżniało się materiałem i barwą od całej toaletki). Ostatnim bardzo ważnym elementem toaletki jest światło - należy ustawić ją w danym pomieszczeniu w pobliżu okna, a jeśli to nie jest możliwe, należy pomyśleć o dobrym, mocnym sztucznym oświetleniu koło niej.

supergirl 05-19-2010 14:00

Toaletka raczej nie pasuje do nowoczesnych wnetrz, mnie się tam kojarzy z babciami, nie wiem dlaczego

Wera_nika 05-27-2010 14:13

Toaletki niekiedy są naprawdę piękne, wcale nie przypominają tych sprzed kilkunastu lat i pasują nawet do nowoczesnych wnętrz

BudKa 07-06-2010 09:02

toaletka jak marzenie, bardzo to stylowe! każda kobiet apowinna mieć w domu taki swój kącik

Klamki-Drzwiowe 11-25-2010 11:17

Wszystko zależy od stylu w jakim mamy urządzony dany pokój. Toaletka bardzo dobrze sprawdzi się w aranżacjach typu retro. DO nowoczesnych nie bardzo pasuje.

margo 05-01-2011 13:16

Toaletka w sypialni dla mnie marzenie. To piękny, stylowy mebel. :p

LozkaWodne 05-26-2012 10:41

Cytat:

Napisał Wera_nika (Post 515)
Toaletka była niegdyś niezbędnym meblem każdej sypialni, dziś - w nowoczesnych wnętrzach- nie ma na nią miejsca. Chociaż coraz częściej z uwagi na potrzeby użytkowników architekci wnętrz decydują się na włączanie ich ponownie do przestrzeni sypialni. Nabierają nowych kształtów, są mniej tradycyjne, bardziej oryginalne.

Toaletka pełni bowiem wiele funkcji - przede wszystkim jest to mebel, przy którym panie mogą wykonać makijaż. Ponadto z uwagi na fakt, że ma zazwyczaj szuflady można w niej przechowywać kosmetyki do makijażu (nie poleca się trzymania ich w łazience, gdzie jest przecież bardzo wilgotno). Dodatkowo znajdzie się tam miejsce też na biżuterię.

Szczególnie młode damy, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem (czytaj nastolatki) lubią mieć ów mebel w pokoju.

Przy wyborze toaletki trzeba kierować się nie tylko jej wyglądem, ale i opisaną wyżej funkcjonalnością (duże lustro, szuflady na drobiazgi). Powinna ona dodatkowo posiadać krzesło, miejsce do siedzenia (najlepiej by miała je w komplecie, żeby nie odróżniało się materiałem i barwą od całej toaletki). Ostatnim bardzo ważnym elementem toaletki jest światło - należy ustawić ją w danym pomieszczeniu w pobliżu okna, a jeśli to nie jest możliwe, należy pomyśleć o dobrym, mocnym sztucznym oświetleniu koło niej.

O takiej toaletce marzy chyba każda kobieta, można tam pomieścić wszystkie skarby, usiąść wygodnie i oddać się zabiegom upiększającym:) Wygląd toaletki to indywidualna sprawa, ważne żeby pasowała do wystroju wnętrza.

Wera_nika 05-30-2012 09:19

Mnie się takie rozwiąznaie bardzo podoba, jednakże na niewielką ilość miejsca w sypialni nie mogę sobie pozwolić na toaletkę. Może w przyszłości coś w tym zakresie się zmieni.

Atlantic Polska 06-15-2012 12:42

Nigdy nie mieszkałem w mieszkaniu, które mialo sypialnie z toaletką (czy jakiekolwiek inne pomieszczenie), czy to u rodziców, czy teraz z żoną. Jeśli ktoś ma spore pomieszczeni to czemu nie :-) ?

Faktycznie toaletki kojarzą się najbardziej ze stylem rustykalnym, tradycyjnym itp.

konczi 08-27-2012 21:04

Toaletkę miała moja babcia.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.

©2000 - 2020