forum, porady, projekty, pomysły

forum, porady, projekty, pomysły (https://poldomy.pl/index.php)
-   Budowa domu (https://poldomy.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Jaki wybudować dom? Jakiego wykonawcę wybrać? I jeszcze kilka innych pytań... (https://poldomy.pl/showthread.php?t=522)

Olaf 08-30-2010 14:02

Jaki wybudować dom? Jakiego wykonawcę wybrać? I jeszcze kilka innych pytań...

Teraz mieszkam w mieszkaniu. Od jakiegoś czasu marzy mi się przytulny, ale niezbyt mały dom. Mam już trochę oszczędności, więc w przyszłym roku mógłbym zacząć go budować. Poczytałem trochę na ten temat i już sam nie mogę się zdecydować, jaki to ma być dom. Energooszczędny, czy taki klasyczny? No i chyba najważniejsze pytanie, jakiego wykonawcę wybrać?

Olaf 09-14-2010 11:32

Spodobał mi się projekt domu o powierzchni 158,1 m2. Dom parterowy z użytkowym poddaszem. Muszę tylko pokazać żonie, nich ona również przejrzy te projekty.
Podpowiedzcie mi jeszcze jakiego wykonawce wybrać. Mieszkam w Ostrołęce, tak więc najlepiej z tych okolic.

Klamki-Drzwiowe 11-25-2010 10:45

To już temat rzeka i przypomina trochę wróżenie z fusów:) Chyba sam powinieneś wiedzieć najlepiej jaki domek chcesz wybudować. Jeżeli ma być przytulny,to lepiej aby był mniejszy. Poszukaj gotowego projektu i wybierz coś dla siebie,a co do wykonawcy to pamiętaj,aby wcześniej sprawdzić daną firmę,poczytać opinie.

Olaf 11-26-2010 22:19

Koledzy poradzili mi kilka projektów i firm, sami też budowali domy. Wybrałem sobie fajny projekt domu, naprawdę super. Już go sobie wyobrażam. :rolleyes: Co do firmy, to w przyszłym tygodniu podpisuję umowę z Arkadą. Trochę się napociłem z szukaniem firmy, ale się udało. Dostaliśmy od teściów 2 działki, to jedną sprzedamy i będzie jak znalazł na dom. Pozdrawiam.

patryk.rucinski.strazak 07-02-2013 16:00

To nie łatwy orzech do zgryzienia, sam stoję teraz przed wyborem ekipy budowlanej i przyznam szczerze, że nie sądziłem, ze będzie to tak tak trudne, ciężko znaleźć solidnego z terminami, bo jak solidny i uczciwy to i rozchwytywany, no ale może się uda :)

megan 12-12-2013 15:12

Też zamierzam się wybudować, ale nie wiem jaki domek bym chciała. Myśle, że taki mały i przytulny. Mam też problem z wyborem projektamta. Czytałam tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , że można popełnić wiele błędów już przed budową. Zły projekt i miejsce budowy czy też zła ekipa remontująca.

miraculum 08-11-2016 02:48

Podpowiedzcie, proszę, jak się ma orientacyjna cena podana przy projekcie do rzeczywistych kosztów budowy domu? Czy sprawdziły się u Was szacowane kwoty czy wyszło dużo ponad to? Podoba mi się projekt [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i nawet budżet jest do przyjęcia ale boje się, ze w pewnym momencie nie będzie nas stać. A w ogóle jak to wygląda w banku? Trzeba przecież podać kwotę kredytu. Kto ustala? Ekipa budowlana na początku jest w stanie oszacować dokładne koszty?

Mar 08-16-2016 14:11

Spoko projekt. Zadziwia mnie tylko ta cena. Wydaje się trochę niska. Czy to masz na myśli pisząc, że rzeczywiste koszty mogą być większe?

miraculum 09-23-2016 23:10

Cytat:

Napisał Mar (Post 6469)
Spoko projekt. Zadziwia mnie tylko ta cena. Wydaje się trochę niska. Czy to masz na myśli pisząc, że rzeczywiste koszty mogą być większe?

Zastanawiam się, kiedy będę wiedziała dokładnie, ile dom mnie wyniesie. Muszę w końcu podać jaką kwotę w banku. Kto ustala? Ekipa budowlana? A jeśli okaże się, że będę musiała dopłacić ponad to? Chodzi mi o kredyt.

Pantar 10-04-2016 10:14

Ja bym budował dom typowo pod oszczedność taki nowoczesny ze wszystkim

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.

©2000 - 2020