Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Nieruchomości - dyskusje ogólnotematyczne > Zapytaj innych


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wyglądstare 08-08-2011, 09:26   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Podłączenie płyty w mieszkaniu
Bardzo często zdarza się,, ze spółdzielnia wymaga od nas potwierdzenia na piśmie, że dany sprzęt został podłączony przez specjalistę. Jeśli zrobimy to samodzielnie, a po czasie okaże się, że coś jest zepsute czy wynikła z tego powodu jakaś szkoda, spółdzielnia nie wypłaci nam bowiem odszkodowania. Czego jeszcze nie możemy zmieniać w swoim własnym mieszkaniu, jeśli nie chcemy narażać się niepotrzebnie na koszty?


Zmiany, których dokonujemy powinny pójść do wiadomości spółdzielni. Co więcej, bardzo często jest tak, że to właśnie ona musi wydać zgodę na jakieś zmiany dokonywane swoją drogą w naszym mieszkaniu. Czy to jest słuszne? Otóż w ten właśnie sposób spółdzielnia zabezpiecza się, nie tylko w sprawach o odszkodowanie, ale także w sytuacji kiedy mieszkanie będzie sprzedawana innym osobom. Spółdzielnia bowiem powinna udostępnić im plany mieszkania i wszelkie informacje z nim związane, tym samym powinny być one jak najbardziej aktualne. A jak wiadomo, nie zawsze takie są.


Ile to zrazy bowiem dodawaliśmy gdzieś dodatkowe oświetlenie, albo usuwaliśmy już istniejące? Przenosiliśmy ściany lub stawialiśmy nowe, żeby wytyczyć granice w jednym pomieszczeniu? Czy jako nabywcy mieszkania, nie chcielibyśmy mieć aktualnych planów, zgodnych z rzeczywistością? Co więcej, czy nie chcielibyśmy mieć pewności czy nasze nowe mieszkanie jest bezpieczne? Czy wszystkie urządzenia, sprzęty w nim się znajdujące są dobrze podłączone? A ponadto czy nas sąsiad także o to zadbał i nie grozi nam jakiś niezapowiedziany wybuch? Cóż, przynajmniej tyle dobrego, że w nowym budownictwie odchodzi się już od gazu...


Jakie jest Wasze zdanie? Czy takie zabiegi uważacie za słuszne? Czy zgadzacie się z nimi? A może jesteście im przeciwni i popieracie samowolę we własnym mieszkaniu?
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Płyty tarasowe, kostka brukowa bejata_87 Zapytaj innych 5 11-02-2018 10:04Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.