Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Twoje cztery kąty - dom, mieszkanie > Wykończenie domu, remont mieszkania > Malowanie


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wyglądstare 03-05-2010, 14:20   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Przed malowaniem
Malowanie pokoju, tak jak i każdą inną czynność remontową należy przede wszystkim dokładnie przemyśleć. Kobiety oczywiście potrzebują na to ciut więcej czasu, bo oczywiście trzeba dobrać odpowiedni kolor do każdej ze ścian. Ostatnio modne stało się malowanie każdej na inny, do tego różnego rodzaju desenie. Mężczyźni decydują się w tych sprawach znacznie szybciej.

Pomijając jednak kwestie kolorystyki i gustu jeszcze przed rozpoczęciem malowania należy wykonać kilka ważnych czynności. Przede wszystkim pomieszczenie, w którym zamieszczamy zmienić kolory ścian musi być puste, w tym celu wynosimy wszystkie niepotrzebne rzeczy, większe meble możemy ustawić na środku pokoju (oczywiście szczelnie przykryte).

Następnie oklejamy podłogi (umieszczamy na nich folię, by nic podczas tego malowania nie poniszczyć), zabezpieczamy listwy, drzwi, okna, kontakty. Taśmą zaznaczamy też (koniecznie równo) koniec malowania ściany. Przygotowujemy narzędzia, wałki, rozrabiamy farby i rozpoczynamy od ... malowania sufitu. Później dopiero nadajemy kolory ścianom. Oczywiście do trudno dostępnych miejsc docieramy z pomocą pędzla, a nie wałka. Po wyschnięciu malowanie powtarzamy. Później pozostaje nam sprzątanie, ustawianie mebli z powrotem na swoich miejscach i cieszenie się nowym kolorem.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-17-2010, 13:37   #2 (permalink)
TKM
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Postów: 15
Domyślnie
Bardzo ważną kwestią jest położenie taśmy malarskiej przy podłogach oraz każdym innym elemencie,który może niechcący zostać pomalowany. Jeśli chodzi o sam kolor farby to prawie zawsze jest to kwestia gustu.
TKM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-19-2010, 08:21   #3 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie
Zabezpieczenie podłogi to podstawa!
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-21-2010, 14:49   #4 (permalink)
OknoNaSwiat
Junior Member
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 19
Domyślnie
Wydaje mi się, że przed malowaniem warto by było również pomyśleć o przygotowaniu odpowiednio podłoża pod farbę. Najlepiej w przypadku, kiedy tej farby jest już sporo na ścianie i zaczyna pękać zdrapać ja jakąś szpachelką, potem wyrównać ścianę i nałożyć środek gruntujący - o tym trzeba myśleć zanim się zacznie malować. Taśma oczywiście tez jest ważna, bo można sobie czasem zniszczyć meble lub podłogę.
OknoNaSwiat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-22-2010, 08:38   #5 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie
Zgadzam się zdecydowanie. Proponuję wszystkiego wywiedzieć się w sklepie podczas kupowania farby, pędzli itp. Panowie z pewnością coś doradzą i podpowiedzą co i jak zrobić, by było dobrze.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2010, 09:14   #6 (permalink)
Klamki-Drzwiowe
Member
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Postów: 49
Domyślnie
Dobrze jest również zagruntować ściany przed malowaniem,szczególnie jeżeli kontrast kolorów będzie bardzo duży.
Klamki-Drzwiowe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-24-2011, 15:04   #7 (permalink)
walus72
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Postów: 5
Domyślnie Jak samemu pomalować mieszkanie?
Malarstwo jest rzemiosłem, które wymaga od rzemieślnika wiedzy i odrobiny wprawy. Właściwie każdy jest w stanie pomalować ściany w swoim domu czy mieszkaniu.

Przy odrobinie wiedzy jesteśmy w stanie zrobić to dobrze, więc nie musimy zatrudniać fachowca(http://domoweremonty.blogspot.com/2011/01/jak-przygotowac-sciany-do-malowania.html").Chciałbym aby ten artykuł był dla Państwa kompendium wiedzy wystarczającej amatorowi do pomalowania własnego lokum. Skupimy się przede wszystkim na gładkich ścianach wykończonych gładzią, lub ścianach które będą przemalowywane.
Pierwszą czynnością posiadającą duży wpływ na jakość naszej dalszej pracy jest ocena podłoża oraz wyposażenie się w farbę, narzędzia i akcesoria potrzebne podczas prac malarskich.

Zapraszam na mój blog tam znajdziecie więcej ciekawych informacji i linków do atrakcyjnych stron i produktów.

Ostatnio edytowane przez walus72 ; 01-24-2011 o 15:06
walus72 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-29-2011, 12:12   #8 (permalink)
leftbrain
Junior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Postów: 15
Domyślnie
Gruntowanie jest istotnym procesem przygotowania podłoża przed malowaniem. Prawidłowe przeprowadzenie tej czynności decyduje o jakości i maksymalnej trwałości wymalowania, niezależnie od rodzaju malowanej powierzchni (podłoża mineralne, drewno, metal, etc.) i miejsca jej ekspozycji (wewnątrz czy na zewnątrz budynków).
W całym procesie prowadzenia prac wykończeniowych istnieje ryzyko popełnienia mniej lub bardziej świadomych błędów. Największym błędem jest pomijanie czynności gruntowania oraz łączenie farb i gruntów pochodzących z oferty różnych producentów.
Jedynie w przypadku doskonałego stanu zachowania istniejących powłok na podłożu można bezpośrednio zastosować dwie warstwy farby (bez wcześniejszego gruntowania). Wspomniana sytuacja występuje stosunkowo rzadko, szczególnie w przypadku odnawiania elewacji budynków.
Pod farby dyspersyjne stosowane są zazwyczaj akrylowe farby lub preparaty gruntujące. Niekiedy polecane są również preparaty silikonowe, tworzące hydrofobową barierę dla wilgoci. Farby gruntujące mają te same zalety co preparaty gruntujące ale z uwagi na odmienny charakter produktu (obecność pigmentów) tworzą kryjące powłoki, dodatkowo scalające kolorystycznie podłoże (zazwyczaj są barwione pod kolor farby nawierzchniowej). W przypadku transparentnych preparatów gruntujących istnieje ryzyko zeszklenia powierzchni i ma to miejsce zazwyczaj w sytuacji gruntowania malowanych wcześniej podłoży.


leftbrain jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-16-2011, 22:15   #9 (permalink)
Renata704
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Postów: 113
Domyślnie
krótko i na temat ściana do malowania ma byc czysta, sucha nośna
Renata704 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-24-2011, 13:02   #10 (permalink)
patryk.rucinski.strazak
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Postów: 255
Domyślnie
tak, to najważniejsze trzy zasady, które co raz słyszę...dla wyjaśnienia, nośna znaczy wyrównana
patryk.rucinski.strazak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wycieraczka przed wejściem do domu Wera_nika Stylistyka wnętrz - o co zadbać? 5 11-23-2013 12:53
Ostrzam przed firmą Seg-Bud ze Świerklańca inwestor11 Reklama, opinia o firmach 0 04-27-2011 23:40
Ostrzegam przed firmą budowlaną Euro-Mirbud z Bytomia!!! oszukani Reklama, opinia o firmach 1 04-27-2010 17:05Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:53.