Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Giełda Nieruchomości > Kredyty


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wyglądstare 03-15-2010, 14:18   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Spłata kredytu
Dostanie kredytu hipotecznego wbrew pozorom nie jest najtrudniejszą częścią. Otrzymany kredyt należy bowiem spłacać. Co za tym idzie, co miesiąc z naszego konta wypływać będą pieniądze, kolejna rata.

Warto wiedzieć, że składa się ona z dwóch części, mianowicie kwoty kapitałowej i odsetkowej. Banki oczywiście udzielają kredytów mieszkaniowych, jednakże musimy pamiętać, że są one oprocentowane. I tak co miesiąc spłacamy w racie - część kwoty, którą z banku pożyczyliśmy (rata kapitałowa) oraz odsetki (rata odsetkowa).

Do wyboru mamy zawsze opcję spłacania kredytu w ratach stałych bądź malejących. Najczęściej decydujemy się na to pierwsze rozwiązanie, w którym na początku oddajemy do banku prawie same odsetki, rata ciągle jest w tej samej kwocie, z drugiej strony przy malejących na początku spłacamy więcej kapitału, rata początkowo dużo wyższa, w późniejszym okresie stopniowo maleje.

Co jeśli nasza sytuacja finansowa ulegnie diametralnej zmianie - na lepsze i będziemy chcieli spłacić większą część kredytu, albo nawet całość? Możemy wówczas albo spłacać wpłacać więcej (wyższe raty niż jest to określone w umowie), dzięki czemu skrócimy czas spłaty kredytu. Albo też spłacić cały kredyt. Jednakże w obu przypadkach - w wielu bankach konieczne jest złożenie wniosku, podpisanie aneksu do umowy, jeśli informacje o takiej możliwości w umowie nie zostały uprzednio zawarte. Należy się wówczas ubiegać jednocześnie o skrócenie okresu kredytowania, zmianę systemu spłat kredytu.

W praktyce można spotkać się z wymogiem, że nadpłata musi stanowić wielokrotność miesięcznej raty albo musi być nie niższa od określonej kwoty. Ponadto zdarza się, że za wcześniejszą spłatę całego kredytu trzeba będzie zapłacić prowizję, która ma być rekompensatą dla banku. Wynosi ona nawet do 3% spłacanej kwoty.

Warto tym samym biorąc kredyt w banku zainteresować się dokładniej samą spłatą owego kredytu. Możliwościami wcześniejszej spłaty, kosztami i wymogami, które należałoby spełnić, gdyby się okazało, że jednak chcemy z takiej opcji skorzystać.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-20-2010, 09:25   #2 (permalink)
energo
Junior Member
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 4
Domyślnie
No ja już trochę spłacam właśnie i zgadzam się z myślą przewodnią tego art. Bo nie ma to jak własne mieszkanie, ale jakim kosztem. Nie można wyjechać na wakacje gdzieś w ciepłe kraje, bo ciągle myśli się o spłacie kredytu, kupić sobie czegoś nowego - sprzętu itp., bo na ratę nie będzie. Ale z drugiej strony jak nie na kredyty to pozostaje wynajem i znowu trzeba płacić. Nie ma chyba rewelacyjnego wyjścia z tej sytuacji.
energo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-20-2010, 10:47   #3 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie
No może 'rewelacyjnego' nie ma, ale takie spłacanie rat jest lepsze niż płacenie za wynajem. Trzeba tylko mierzyć siły na zamiary przy zaciąganiu kredytu.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-19-2018, 11:45   #4 (permalink)
Anspit4
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 2
Domyślnie
Nowoczesna oferta pożyczkowa na
to coś, co spodoba się klientom firm pozabankowych. Firma pożyczkowa oferuje korzystne pożyczki ratalne, które można spłacać nawet przez 24 miesiące. Aby otrzymać pożyczkę, należy wypełnić prosty wniosek internetowy, w którym podaje się podstawowe dane. Wystarczy dowód osobisty, nie ma potrzeby dostarczania żadnych zaświadczeń o zarobkach ani innych dokumentów.
Anspit4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-20-2018, 13:26   #5 (permalink)
Cezary443
Junior Member
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Postów: 2
Domyślnie
Ja bym uważał na te wszystkie pożyczki bo później to tylko problemy można mieć z teg.
Cezary443 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-02-2018, 20:01   #6 (permalink)
tymonek
Junior Member
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Postów: 11
Domyślnie
Najwiekszą wadą wszystkich kredytów jest to że trzeba je spłacać i to regularnie. Ale bank Raiffeisen ma kredyt mieszkaniowy przy którym istnieje możliwość 2 razy w roku zmniejszenia rat o połowę a raz można nie płacić wcale. 1 raz takie wakacje kredytowe a 2 razy ferie.
tymonek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pożyczka pomimo zaciągniętego kredytu Wera_nika Kredyty 3 10-23-2018 22:45
Zaciąganie kredytu na święta Wera_nika Zapytaj innych 0 12-06-2011 12:44
Obcokrajowcy nie dostaną tak łatwo kredytu na mieszkanie w Polsce Wera_nika Artykuły serwisu Poldom.pl 0 08-22-2011 11:48
Pomoc w uzyskaniu kredytu marta26079 Reklama, opinia o firmach 0 08-10-2010 20:54Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.