forum, porady, projekty, pomysły

forum, porady, projekty, pomysły (http://poldomy.pl/)
-   Łazienka (http://poldomy.pl/azienka/)
-   -   Trendy w łazience - umywalka (http://poldomy.pl/azienka/245-trendy-w-azience-umywalka.html)

Wera_nika 03-16-2010 13:54

Trendy w łazience - umywalka
 
Dzisiejsza łazienka jest miejscem doskonale rozplanowanym. Możemy oczywiście sami zaplanować ustawienie mebli, kupić te, które nam się najbardziej podobają, zdać się na swój gust, albo powierzyć zadanie zagospodarowania łazienki specjalistom - projektantom.

W jednym i drugim wypadku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaka ma być nasza łazienka, czy chcemy podążać za modą czy raczej interesuje nas coś w stylu, który nigdy nie przeminie?! Nie można zaprzeczyć, że dzisiejsza łazienka ma być nie tylko funkcjonalna, ale i dekoracyjna. Powinna być pomieszczeniem, w którym chętnie będziemy spędzać czas. Wszystkie elementy łazienkowe muszą być przede wszystkim trwałe.

Niektórzy dzielą tendencje panujące we wzornictwie łazienkowym na grypy, z których wyłaniają się trzy style: romantyczny, ponadczasowy oraz trendy. I tak pierwszy z nich nawiązuje do minionych epok, ceramika obfituje w pastele, dużo jest form zaokrąglonych. Drugi charakteryzuje się uniwersalnością - klasyczne proste kształty nie znudzą się przez lata. I oczywiście trzeci, najbardziej pożądany - trendy jest wszystko co nowe. W łazienkach króluje więc minimalizm, wszystko musi być proste, geometryczne, dominują formy prostokątne, kwadratowe. Rzadziej pojawiają się okrągłe. Wszystkie meble muszą współgrać z wnętrzem.

Ponadto wszystkie meble są teraz podwieszane. Umywalka, dodatkowo bardzo często zaopatrzona jest w szufladę. Wspaniale prezentuje się wpuszczona ją w blat, czy też postawiona po prostu na blacie. Ważne jest, by przyciągała ona uwagę. Nie jest już tylko meblem użytecznym, stanowi dekorację. Istotne z jakiego materiału jest wykonana, musi on współgrać z wnętrzem.

Adam77 12-04-2012 00:20

A co sądzicie o umywalkach, które znalazłem na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ?
Kupował może ktoś z Was jedną z nich?

Dywilan 01-23-2013 14:47

Taką nablatową bym nie pogardził :D:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marek 03-27-2013 11:40

gdzieś na jakiejś stronie nawet widziałam czarne wanny i umywalki. to dopiero tredny. wyglądały super, ale podobno tragicznie widać zacieki.

dompol 07-18-2013 13:58

umywalka
 
coraz częściej spotykam się z zastosowaniem w łazience podwójnej umywalki, takiej jak np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

co myślicie o takim rozwiązaniu?

Kam89 08-31-2013 23:53

Nablatowa -piękna!

jkow 09-02-2013 09:03

Cytat:

Napisał dompol (Post 5404)
coraz częściej spotykam się z zastosowaniem w łazience podwójnej umywalki, takiej jak np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

co myślicie o takim rozwiązaniu?

Nie podoba mi się. Dużo fajneijszym rozwiązaniem (o ile się ma miejsce już) to zamontowanie dwóch osobnych w jakimś odstępie.

olampa 09-05-2013 11:19

Ważne jest również [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. To właśnie odpowiednie oświetlenie nadaje funkcjonalność i podkreśla kolorystyczną linię armatury nadając harmonię. Dzięki dobrze dobranym lampom do łazienki wydobędą piękno wnętrza z cienia! Sufitowe bądź ścienne, z jednym bądź kilkoma źródłami światła, plafony podkreślą styl ceramiki, oświetlą kabiny, sprawią, że w łazience pojawi się nowa funkcjonalność sprzyjająca chwilom relaksu.

ogar900 09-06-2013 09:48

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nablatowe montujemy często na szafkach, dzięki czemu zyskujemy nie tylko estetykę wyglądu ale również zyskujemy dodatkowe miejsce na przybory toaletowe.

rene 09-21-2013 19:00

A ja wybrałam coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], choć początkowo zastanawiałam się jeszcze nad taką półokrągłą, która wygląda jak misa. Ostatecznie zdecydowaliśmy się jednak na prostąkątne elementy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:40.

©2000 - 2018