Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Nieruchomości - dyskusje ogólnotematyczne > Artykuły serwisu Poldom.pl


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wyglądstare 08-22-2011, 11:48   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Obcokrajowcy nie dostaną tak łatwo kredytu na mieszkanie w Polsce
Jak się okazuje cudzoziemcy nie mają łatwo, kiedy chcą wziąć kredyt na mieszkanie w naszym państwie. zdawać by się mogło, ze będą traktowani tak samo jak Polacy. A może nawet lepiej. Tymczasem muszą oni liczyć się z tym, że będę jeszcze bardziej sprawdzani, informacje weryfikowane. Będą musieli przedstawić w banku więcej dokumentów, dysponować wyższym wkładem własnym.


Banki oferują cudzoziemcom krótszy okres kredytowania. Obcokrajowcy bardzo często są zmuszeni do kupna dodatkowego ubezpieczenia. Sytuacji wcale nie poprawia fakt, że cudzoziemiec jest mieszkańcem jednego z krajów Unii Europejskiej. Jeśli obcokrajowiec nie ma małżonka Polaka albo też nie osiąga dochodów w Polsce, jego sytuacja wygląda jeszcze bardziej nieciekawie.


Mimo tych rygorystycznych przepisów cudzoziemcy coraz częściej postanawiają zamieszkać w naszym kraju. Niekiedy przenoszą się do Polski z uwagi na pracę, wówczas problem z dostaniem kredytu jest mniejszy, bo mają dochody w Polsce. Innym razem po prostu postanawiają spędzić w Polsce ostatnie lata swojego życia, kupują dom w niewielkiej miejscowości będąc na emeryturze. W takich sytuacjach rzadko starają się o kredyt.


Są jednak i tacy, którzy traktują Polskę jako przystanek, metę wypadową, podczas gdy pracują w światowych firmach. Zamiast płacić za wynajem mieszkania chcą je po prostu kupić na kredyt. Oni to muszą liczyć się z największymi utrudnieniami. Banki bowiem preferują zarobki w złotych. Ważna jest także umowa z pracodawcą. Banki obawiają się, że kiedy młodego człowieka nic nie trzyma w Polsce - ani praca, ani też druga połówka może po prostu ze spłacania zobowiązania finansowego zrezygnować - przestać go spłacać. A później, cóż - szukaj wiatru w polu. A w takich sytuacjach proces egzekucji jest naprawdę długi.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Spłata kredytu Wera_nika Kredyty 5 10-02-2018 20:01
Najlepsze kredyty hipoteczne w Polsce zet Kredyty 5 10-05-2012 12:32
Porównywarka finansowa numer 1 w Polsce golden boy Reklama, opinia o firmach 0 11-27-2011 14:22
Mieszkania - trudno sprzedać, łatwo kupić Wera_nika Artykuły serwisu Poldom.pl 0 08-01-2011 10:35
Internet w Polsce nadal luksusem? Wera_nika Artykuły serwisu Poldom.pl 0 10-20-2010 10:38Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:29.