Wróć   forum, porady, projekty, pomysły > Nieruchomości - dyskusje ogólnotematyczne > Artykuły serwisu Poldom.pl


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wyglądstare 08-19-2011, 10:46   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Tanimi mieszkaniami interesuje się Fiskus
Jeśli myślisz o sprzedaży mieszkania właśnie teraz, pamiętaj o tym, że będzie to trudny orzech do zgryzienia. Na rynku nieruchomości pojawiło się znacznie więcej mieszkań aniżeli chętnych do ich zakupu. Tym samym, żeby zachęcić potencjalnego kupca trzeba zazwyczaj opuścić cenę. A tanim mieszkaniem może zainteresować się Fiskus, czyli instytucja, która bacznie przejrzy wszystkie dokumenty związane ze sprzedażą mieszkania.


Trzeba także pamiętać, ze w przypadku nabycia nieruchomości, a następnie jej sprzedaży w okresie krótszym aniżeli pięć lat trzeba zapłacić podatek od transakcji. Oczywiście tylko kiedy pieniędzy ze sprzedaży nie spożytkuje się na zakup innej nieruchomości. Jeśli zaś mieszkanie sprzedamy poniżej wartości rynkowej, a szczególnie teraz może się tak zdarzyć, jeżeli zależy nam na czasie, wówczas fiskus może sprawdzić dlatego tak się stało. W uzasadnionych przypadkach nawet zażąda zapłaty wyższego podatku.


Eksperci sa jednak zdania, że obniżenie ceny wartości mieszkania o 10% nie wzbudzi zainteresowania Urzędu Skarbowego. Zawsze ponadto można się zabezpieczyć i zachować dokumenty świadczące o tym, że sprzedaż nieruchomości była uzasadniona, np. konieczność spłaty kredytu.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Outlet z mieszkaniami Wera_nika Zapytaj innych 3 10-12-2012 15:05
Wzrost zainteresowania większymi mieszkaniami Wera_nika Artykuły serwisu Poldom.pl 0 05-31-2011 10:36Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.