View Single Poststare 06-14-2010, 11:37   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Domy kanadyjskie - czy dla każdego?
Domy kanadyjskie to nic innego jak domy wybudowane w technologii lekkiego szkieletu. Zwane są popularnie kanadyjką, a ich nazwa niezaprzeczalnie świadczy o tym, skąd do nas pomysł na tego typu domy przyszedł- oczywiście z Kanady.

Jeśli ktokolwiek z Was widział kiedyś filmy, gdzie tornado niszczy doszczętnie domy, to właśnie o taki rodzaj domów tutaj chodzi. Choć Polacy nauczeni tradycji, wychowywani są w murowanych domach to jednak coraz częściej stawiając nowe myślą właśnie o tej technologii lekkiego szkieletu. Domy kanadyjskie stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne.

Już w latach 90 zaczęły powstawać firmy, które budowały w tej technologii, w XXI wieku ich liczba ciągle rośnie. Niechętnym okiem patrzymy tylko na ceny, które jednak z roku na rok są bardziej przyjazne dla kieszeni. Chociaż należy podkreślić, że cena za metr jest porównywalna do domu murowanego. Niekiedy nawet wyższa, choć ceny cegieł do najniższych też nie należą.

Dlaczego Polacy są nadal zwolennikami domów murowanych? Bowiem te kojarzą im się z czymś stałym, niezmiennym, na długie lata. Mentalność Kanadyjczyków jest zupełnie inna, dom musi być na dziś, na teraz. Oni nie utożsamiają się tak bardzo z jednym miejscem, nie przywiązują do konkretnego domu, bowiem co kilka lat i tak się z niego wyprowadzają. Wymusza to na nich praca, częsta jej zmiana, przenosiny do innej siedziby firmy, w innym mieście itp. Do Kanadyjczyków dom jest niczym samochód, nasza mentalność jest zdecydowanie inna. Kiedy tylko Kanadyjczyk może sobie pozwolić na dom lepszy, większy, nowszy - zmienia go i tyle.

Co przemawia za tym, by jednak stawiać domy kanadyjskie a nie murowane? Jeśli obawę stanowił inny, odmienny niż w Kanadzie klimat to nie była ona uzasadniona. Przecież domy kanadyjskie stawia się teraz nawet w Skandynawii, gdzie klimat jest znacznie surowszy od naszego. Tym samym śmiało można stwierdzić, że przymierzając się do budowy domu warto zastanowić się właśnie nad kanadyjką. Tym bardziej, że jest to naprawdę dom dobry dla każdego, sprawdzający się w każdych warunkach, w naszym klimacie.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem