View Single Poststare 04-07-2010, 09:20   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Zmywarka - czy się opłaca?
Zmywarka - czy ma tylko zalety? Czy tak naprawdę opłaca się jej kupno? Na co zwracać uwagę jeśli już zdecydujemy się na zmywarkę?

Przede wszystkim najlepiej jeśli zakup zmywarki przemyślimy jeszcze zanim powstanie nasza kuchnia. W nowoczesnych rozwiązaniach bowiem najlepiej jest ją ukryć. Co więcej mit, że od wkładania rzeczy do zmywarki będą nas bolały może nie ręce, ale z pewnością plecy zostaje właśnie obalony, ponieważ dzisiejsze rozwiązania pozwalają na jej zamontowanie na odpowiedniej wysokości (takiej, by nie trzeba było się już nigdy schylać!).

Po pierwsze tym samym musimy zdecydować czy zmywarka będzie urządzeniem dekoracyjnym, bo wolnostojącym, czy może zamierzamy ją zabudować. Po drugie musimy wziąć pod uwagę jej rozmiar - szerokość. Oczywiście znacznie wygodniej jest, kiedy ma ona 60 centymetrów (większe garnki, lepsze docieranie do zabrudzeń itd.), jednakże 45 centymetrowa też będzie się dobrze spisywać. Oczywiście znajdą się jej przeciwnicy, ja jednakże uważam, że jeżeli nie ma się miejsca na większą zmywarkę to i z 45 będzie się zadowolonym!

Ponadto powinna zainteresować nas pojemność zmywarki, która podawana jest zazwyczaj w kompletach naczyń. Na rynku spotkać można i takie, które z łatwością umyją nawet 14 owych kompletów! Tym samym nie należy się martwić, jeśli rodzina jest naprawdę duża, albo po prostu lubią Państwo często przyjmować gości w domu.

Wybierając zmywarkę warto zwrócić uwagę na parametry i funkcje. najlepiej wybierać te oznaczone literą A, co oznacza większą oszczędność energii. Klasyfikuje się je aż do G (w klasie A naczynia wyjmujemy ze zmywarki zupełnie suche). Oczywiście jeśli chodzi o funkcje to należy zdawać sobie sprawę z ogromu programów, które producenci zmywarek polecają, instalują w nich - wszystko po to, by zadowolić klientów oczywiście.

Liczy się także hałas - najbardziej jego brak. Tym samym trzeba koniecznie wybierać te, które podczas pracy są najcichsze.

Podczas wyboru zmywarki trzeba pamiętać, że za ceną nie zawsze idzie jakość, że niekiedy i tańsze modele będą spisywały się naprawdę nieźle, mnogość funkcji nie sprawi, że będzie ona pracowała lepiej i wydajniej. Naprawdę warto prześledzić wszystkie parametry, by móc wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć, ale zmywarka ma znacznie więcej plusów niż minusów, jest urządzeniem, dzięki któremu oszczędzamy nie tylko na prądzie czy wodzie, ale i na czasie, który musimy poświęcić na mycie naczyń w tradycyjny sposób.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem