View Single Poststare 03-16-2010, 13:54   #1 (permalink)
Wera_nika
Administrator
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 994
Domyślnie Trendy w łazience - umywalka
Dzisiejsza łazienka jest miejscem doskonale rozplanowanym. Możemy oczywiście sami zaplanować ustawienie mebli, kupić te, które nam się najbardziej podobają, zdać się na swój gust, albo powierzyć zadanie zagospodarowania łazienki specjalistom - projektantom.

W jednym i drugim wypadku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaka ma być nasza łazienka, czy chcemy podążać za modą czy raczej interesuje nas coś w stylu, który nigdy nie przeminie?! Nie można zaprzeczyć, że dzisiejsza łazienka ma być nie tylko funkcjonalna, ale i dekoracyjna. Powinna być pomieszczeniem, w którym chętnie będziemy spędzać czas. Wszystkie elementy łazienkowe muszą być przede wszystkim trwałe.

Niektórzy dzielą tendencje panujące we wzornictwie łazienkowym na grypy, z których wyłaniają się trzy style: romantyczny, ponadczasowy oraz trendy. I tak pierwszy z nich nawiązuje do minionych epok, ceramika obfituje w pastele, dużo jest form zaokrąglonych. Drugi charakteryzuje się uniwersalnością - klasyczne proste kształty nie znudzą się przez lata. I oczywiście trzeci, najbardziej pożądany - trendy jest wszystko co nowe. W łazienkach króluje więc minimalizm, wszystko musi być proste, geometryczne, dominują formy prostokątne, kwadratowe. Rzadziej pojawiają się okrągłe. Wszystkie meble muszą współgrać z wnętrzem.

Ponadto wszystkie meble są teraz podwieszane. Umywalka, dodatkowo bardzo często zaopatrzona jest w szufladę. Wspaniale prezentuje się wpuszczona ją w blat, czy też postawiona po prostu na blacie. Ważne jest, by przyciągała ona uwagę. Nie jest już tylko meblem użytecznym, stanowi dekorację. Istotne z jakiego materiału jest wykonana, musi on współgrać z wnętrzem.
Wera_nika jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem